Jak opticky zvětšit malý byt

Ať už bydlíte v panelovém domě, v činžovním domě nebo ve studiu v podkroví rodinného domu, pro každý malý prostor existuje cesta, jak jej opticky zvětšit. Někdy je to mezipatro, jindy originální a chytrá kombinace nábytku. Nejdůležitějším koncepčním řešením pro malé byty je možnost měnit jej v závislosti na aktuálních potřebách. Zaprvé, malý byt by měl být světlý, zadruhé by měl být plný jednoduchých linií a zatřetí by měl být uklizený. Malé byty by měly mít světlé stěny. I světlá podlaha dokáže interiér opticky zvětšit. Návrháři doporučují, aby všechny místnosti měly stejnou a jednotnou podlahu. Díky tomu bude přechod interiérem plynulý a interiér bude působit větší.

Správné materiály, barvy a nábytek

Pro malé místnosti volte skandinávské, retro nebo industriální styly. To proto, že jim vládnou poměrně jednoduché kusy nábytku. Díky nim prostor získá harmonii a nebude přeplněný.

Při uspořádání malého bytu stojí za to zvolit světlé, tlumené barvy. Díky nim můžete obratně maskovat skutečnou velikost místnosti. Malé interiéry zdobené bílou, světle béžovou nebo holubí šedou jsou opticky prostornější, než když místnosti dominují tmavé barvy. 

Čím méně, tím lépe

Nejlepší styl pro návrh malého bytu je minimalismus. Pravidelně vyhazujte staré věci a berte to jako rituál čištění domu od všeho zbytečného. Bez ohledu na to, jak paradoxně to zní, je lepší vybavit malý byt velkými věcmi. Držte se hesla: Jedna velká věc udělá větší službu než deset malých věcí.

Fotografie