Bydlení s leskem a třpytem

Jsou materiály, vzory a barvy, které na první pohled působí chladně, a mohlo by se zdát, že v zimě, kdy stojíme o hřejivý efekt, se do interiéru nehodí. Pokud k nim však přidáte trochu lesku nebo dekoraci v podobě vloček, docílíte elegantního a příjemného slavnostního efektu.

Na začátku nového roku v našich domovech ještě budou doznívat Vánoce, ale přece jen už svátky budou za námi a v dekoracích se bude více odrážet zima. Právě ze zimního počasí si můžete vzít inspiraci pro slavnostní dekorace vašich domovů. Možná ve vašem interiéru pomalu začne mizet vánoční červená a bílá a nahradí je čisté tóny bílé a světle šedé barvy.

Obzvlášť v prvních novoročních dnech můžete využít jemné elegantní doplňky zejména ke stolování. V lednu nemusíte ještě schovávat vánoční ubrusy, látkové ubrousky nebo parádní servis. Naopak, jejich ponecháním podpoříte stále trvající slavnostní dobu, kdy k vám domů budou chodit návštěvy.

Stříbrná barva jako symbol hojnosti

Skvělou pomůckou pro zachování sváteční atmosféry je přidání stříbrné barvy do interiéru. Ta totiž symbolizuje hojnost a naději. Buďte s ní však opatrní, pokud to přeženete, může působit lacině nebo smutně. Proto je třeba ji využít pouze na místech nebo nábytku, které nepřitáhnou pozornost. Skvělým místem může být například stříbrný obal na květináč nebo povlak na polštářek, který bude kombinovat lesk a huňatý materiál, díky němuž bude interiér působit útulně. Na jídelní stůl můžete umístit jednoduchý svícen nebo jen kovovou slánku s pepřenkou. Důležité je se dobře rozhodnout, jestli zvolíte lesklé nebo matné povrchy, výsledek pak bude vypadat promyšleně.

Vsaďte na sklo a kov

A jaké materiály tedy zvolit? Vsaďte na sklo a kov, působí totiž jednoduše a elegantně. Jsou skvělou připomínkou zimních dnů, je v nich křehkost a jemná dávka chladných tónů. Zajímavě je lze doplnit zrcadlovými plochami. V těch se krásně odráží lesk a jsou tak skvělým doplňkem do malých či tmavých prostorů. Výzdobu celého domu lze doplnit o třpytivé kamínky, krystalky nebo malé či velké svíčky.

Už při pořizování dekorací promýšlejte, zda je využijete i napřesrok nebo budou dotvářet interiér domu po celý rok. Takové by totiž měly být nadčasové a zároveň i trochu praktické. 

Fotografie