Pusťte se do rekonstrukce koupelny. Poradíme vám, jak na to

Začněte nejdříve přemýšlet o technických záležitostech, zda bude například potřeba opravit rozvody elektřiny, vody nebo odpadu. Poté si zkuste na papíře navrhnout, jak by nábytek a spotřebiče měly být ve vaší koupelně rozmístěny. Nezapomeňte také na další zařízení, jako jsou bojler, radiátor nebo topný žebřík. Vytápění koupelny můžete zajistit také instalací podlahového topení. Poté se už můžete pustit do výběru barev a materiálů, abyste si vytvořili svou koupelnu snů.

 

Ilustrací zdarma z Vana

Vana nebo sprcha?

Pokud stále váháte mezi pořízením vany či sprchy, a obojí se vám zkrátka do koupelny nevejde, máme pro vás několik rad a tipů.

Vana vám může posloužit jako skvělý prostředek pro relaxaci. Pokud byste tuto její funkci chtěli dotáhnout do detailu a dovolí vám to rozpočet, je možné do vany instalovat hydromasážní trysky. Pro co největší pohodlí myslete také na hloubku a tvar vany.

Z vany lze poměrně jednoduše vytvořit i sprchu. Abyste zabránili vystřikování vody na podlahu, umístěte k ní zástěnu nebo alespoň nepromokavý závěs.

Jak vybrat umyvadlo?

Při výběru umyvadla zvažte všechny potřeby vaší domácnosti. Ty vyplývají z vašeho životního stylu. Pokud máte děti, myslete také na výšku umístění umyvadla, aby na něj dosáhly. Tvar umyvadla je otázkou vašeho osobního vkusu, nicméně je vhodné propojit celý design koupelny v jeden celek.

Fotky zdarma z Koupelna

Jak vybrat baterii?

Vodovodní baterie mají značný vliv na celkový vzhled koupelny. Už při výběru byste měli zohlednit tvar a styl vodovodních baterií, aby doplnili celkový vzhled s ohledem na povrchové úpravy koupelny, doplňky a barvy. Preferujte proto zařízení od jednoho výrobce, respektive vodovodní baterie z jedné série.

Vodovodní baterie se vyrábí v různých tvarech a velikostech. Kvalitnější jsou baterie s keramickou vložkou, u kterých se ventil neopotřebuje a nezačne propouštět. Kartuš v bateriích směšuje teplou a studenou vodu. Vyrábí se z plastu nebo z keramiky, přičemž keramické provedení je opět kvalitnější a odolnější.

Fotografie