7 kroků ke správnému dekorování ložnice

Vaše ložnice by měla být osobním útočištěm, kde můžete relaxovat, odpočívat a najít vytoužený klid. Vyzdobit si ložnici svými oblíbenými barvami, sběratelskými předměty a oblíbenými prvky je skvělý způsob, jak si zajistit perfektní útočiště, které si můžete užívat každý večer. Abychom vám pomohli začít s výzdobou vaší ložnice, mějte na paměti tyto klíčové tipy.

 

 

1. Zvolte jemnou paletu barev

Namísto výrazných sytých barev v ložnici zvolte uklidňující odstíny a monochromatické tóny. Například jemné odstíny modré, levandulová či pastelová zelená jsou považovány za velmi relaxující.

2. Nepřehlížejte strop

Strop je často označován jako pátá stěna v místnosti, avšak zvláště důležitý se stává právě v ložnici, kde na něj zíráte pokaždé, co si lehnete do postele. Přidáním minimalistického vzoru nebo světlé barvy může místnosti dodat stylovost. Můžete také zkusit strop natřít o něco světlejší variantou barvy stěn, která jej pomůže opticky snížit a dodá prostoru pocit pohodlí a intimity.

Dalším řešením je tapetování stropu, přidání architektonických prvků v podobě trámů nebo lišt či použití dekorativního nátěru.

3. Nepřežeňte to s dekoracemi

Ložnice by měla vypadat útulně, sofistikovaně a elegantně, bez ohledu na to, jaký styl zařizování zvolíte. Pro nerušený pohyb ponechte mezi postelí a bočními stěnami alespoň 3 stopy volného prostoru.
Kromě toho vybavte svou ložnici pouze tím, co opravdu budete potřebovat. Nezbytností je postel, noční stolky a komoda. Dekorace by měly být také omezeny na minimum. Pověste obraz, naaranžujte rodinné fotografie, přidejte květiny a svíčky a zbytek prostoru nechte dýchat.

4. Vyberte správnou velikost nábytku

Dbejte na to, že nábytek by se měl do určené místnosti hodit. Do malé ložnice tedy nevolte těžkou, velkou postel a komodu. Pokud máte vysoký strop, postel s vysokým čelem jej pomůže viditelně snížit. Pakliže je vaše ložnice velká, zvolte nábytek, který se hodí do většího prostoru. Do místnosti můžete přidat židli a otoman nebo umístit kus nábytku na konec postele, abyste zaplnili další kousek plochy. Příliš malý nábytek bude ve velké místnosti vypadat ztraceně.

5. Mějte dostatek úložného prostoru

Chcete-li, aby vaše ložnice působila čistě a minimalisticky, ukládejte své věci mimo dohled. Díky tomu bude místnost vypadat klidněji a prostorněji. Zvolte tedy noční stolky se zásuvkami nebo dvířky, do kterých můžete schovat knihy, tělové krémy či brýle na čtení.

Pro snadno dostupné knihy či doplňky hledejte čelo s vestavěnými policemi nebo posuvnými panely. Nezapomeňte také využít prostor pod postelí a pořiďte si pod ni posuvné šuplíky.

A konečně, na míru navržený organizační systém vám také pomůže maximálně využít váš prostor.

 

 

Fotografie