Typy pohovek: který je ten nejlepší pro vaše bydlení?

Výběr stylu pohovky určuje váš životní styl a osobní preference. Například pohovka se svinutými opěradly a všívanými polštáři uspokojí tradičnější estetiku, zatímco čisté lemované minimalistické designy nabízejí modernější pocit. Nevíte, kde začít při výběru nábytku? Abychom vám pomohli, našli jsme hned několik typů a stylů pohovek, které by vás mohly zaujmout.

 

 

Typy pohovek

Standardní: skládá se z lavice, na kterou se mohou posadit alespoň dva lidé, opěradel na obou stranách a zad. Obvykle jsou zcela čalouněné a zahrnují buď všité nebo odnímatelné polštáře.

Tzv. 'loveseat': pohovky loveseat jsou menší a útulnější než standardní pohovky. Žádný jiný rozdíl v nich v podstatě není - designově mohou být totožné, jediným důležitým rozdílem je velikost.

Futon: futony jsou pohovky, které lze sklopit naplocho a využít jako postel. Mnoho futonů se drží nízko u země a nemají žádná opěradla, aby byla zachována snadná manipulace.

Rozkládací: u rozkládacích pohovek se jedna jejich část (někdy i celá její šířka) dá rozložit, čímž vznikne místo pro vaše nohy a vy se tak můžete pohodlně natáhnout.

Sekční: jedná se o velmi velkou pohovku složenou nejméně ze dvou kusů. Je vhodná do prostorných obývacích pokojů a většinou mají tvar L nebo U. 

 

 

Styly pohovek

Chesterfield: charakteristickým znakem tohoto vintage stylu je hluboké prošívání. Pohovky chesterfield jsou tradičně vyráběny tak, aby ztělesňovaly pečlivé řemeslné zpracování a nadčasovou eleganci. Obvykle také mají zaoblená opěradla. 

Mid-Century pohovky: ve srovnání s dekorativnějšími, honosně vypadajícími pohovkami ze začátku dvacátého století, moderní pohovky inspirované padesátými léty předvádějí čisté, rovné linie a jednoduché, odhalené dřevěné nohy. Často disponuje prvky jako je kůže nebo tvíd.

Cabriole: pohovky Cabriole zasahují až do 18. století a vyznačují se ozdobně vyřezávaným dřevěným rámem a odpovídajícími zakřivenými nohami. Čalouněny jsou obvykle světlými látkami, jako je len nebo bavlna.

Bridgewater: jedná se o pohovku s nízkými rameny odsazenými od přední části pohovky. Jsou nejlepší volbou pro ty, kteří dávají přednost nastavitelné pevnosti.

Modulární pohovky: nazývané také jako rodinné pohovky, mají sekce či samostatné části, které k sobě navzájem připevňujete a můžete si tak sami zvolit, jaký tvar bude pohovka mít.

 

Fotografie