Jak na dekorace do dětského pokoje?

Nebojte se hravosti

Dětský pokoj může mít prázdné bílé stěny a hry dětí budou probíhat jen na zemi. Samy děti nepoznají rozdíl. Ale když se podíváte na fotografie dětských pokojů, které mají ozdobené stěny, budete z nich hned mít lepší pocit. Proto se u dětského pokoje nebojte trochu experimentovat, zapojte fantazii a s ohledem na věk svých dětí zvolte takové dekorace na stěnu, které pokojíček zútulní. Může jít o samolepky, může jít o obrázky se zvířátky, může jít třeba i o malbu obrazu přímo na stěnu nebo o nějakou zajímavou tapetu. Je to jen na vás a výsledek bude vždy úžasný.

Volte podle dětí

Než se pustíte do bezhlavých nákupů, zamyslete se nad svými dětmi. Nejde jen o jejich věk, ale i o pohlaví a především záliby. Chlapečkům asi na zdi nepověsíte dekorace s tématem panenek. Stejně tak holčičky nejspíš neocení tanky a letadla. Vy sami nejlépe víte, která témata vaše děti baví, proto se jimi řiďte. A když budete pátrat po jednom tématu, zjistíte, kolik možných dekorací se s ním vyrábí – od nálepek přes plakáty, obrázky, lampičky až po celoplošné tapety přes celou stěnu. Možností je mnoho a vaše děti jistě budou výsledkem nadšené.

Myslete i na budoucnost

Dokonale jste dětský pokojíček vyzdobili, utratili za to nemálo peněz a jste na sebe náležitě hrdí? Vaše děti jsou nejspíš nadšené a doma vládne spokojená atmosféra. Ale teď se zamyslete nad tím, kolik let je vašim dětem. A že za pár let se jejich vkus pravděpodobně promění. Pokud jste jim pokojíček vyzdobili krtečkem nebo dětskými mašinkami, tak v patnácti letech se za takovou výzdobu nejspíš před kamarády budou stydět. Proto je třeba promyslet si, jak jsou dekorace variabilní – zda jsou snadno odstranit a nahradit jinými, dospělejšími. A nebo volte takové, které se dítěti nejspíš budou líbit i za pár let. Ušetříte si tím výměn ui hodně peněz.

Nechte děti pomáhat

Nebojte se zapojit do zdobení dětského pokojíčku i své děti. Ať už vymyslíte cokoliv, děti se rády zapojí, protože jde o jejich prostor a ony ho chtějí mít hezký. Budou s vámi lepit, skládat, tvořit. Rády se zapojí i do procesu výběru, ale tam to bude složitější – pravděpodobně budou chtít koupit všechno, co uvidí. Ale samotné zdobení pokojíčku je pro ně skvělou činností, protože pak budou hrdé, že je to jejich práce a že mají pokojíček hezký podle sebe. Proto je klidně nechte rozhodnout, kam co umístit – možná s tím nebudete souhlasit, ale nechte jim tu volbu, protože jde o jejich vkus a jejich pokoj. A pak budou všichni spokojení.

Přečtěte si také Spací patro promění ložnici k nepoznání nebo Zajímavé úložné prostory pro malý byt

Fotografie