Doplňky do kuchyně – co by vám nemělo chybět?

Drobnosti pro radost

Zaujala vás na internetu, v obchodě nebo v katalogu nějaká drobnost a už ji přímo vidíte ve své kuchyni? Možná si ji nekoupíte, protože jde de facto o zbytečnost. Nejde o nutnou součást kuchyně, nemá žádné využití, je to spíš dekorace. Tak proč za ni zbytečně utrácet, když si za ty peníze můžete koupit novou kvalitní pánev?

Ale takto byste neměly přemýšlet. Pobyt v kuchyni totiž není jen o nádobí. Pokud byste měly v této místnosti rády nějakou dekoraci, něco typického pro váš životní styl nebo doplňující styl kuchyně, nestyďte se za svou touhu a kupte si to. Jen pokud se vám v kuchyni bude líbit, budete v ní rády trávit čas a odrazí se to i na jídle, které budete připravovat.

Obrazy na zdi

Kuchyň nebývá místem, kde by na zdech viselo příliš obrazů. S těmi máme spojen spíš obývací pokoj nebo dětský pokoj. Ale pokud máte v kuchyni volné zdi, je škoda nechat je prázdné a smutné. Pakliže nejsou přímo nad sporákem nebo je jinak neohrožuje nepořádek z kuchyně, nebraňte se nějakému umění. Pověste si na zeď cokoliv, co se vám líbí. Jde o váš prostor a v něm by se vám mělo líbit i po estetické stránce. Pokud tedy skládáte puzzle, vyšíváte obrazy nebo jste si vyhlédly kopii obrazu známého malíře, nebraňte se tomu. A rozhodně nemusí jít jen o kuchyňské motivy spojené s gastronomií – pokud se vám líbí akty, pověste si na zeď klidně takový obraz.

Váš koutek

Kuchyně nemusí sloužit jen pro přípravu pokrmů pro vaši rodinu a pro následné mytí nádobí. Může se stát i příjemným místem, kde budete občas rády samy a nikým nerušeny. Pokud tedy máte dostatek prostoru, zařiďte si na jedné skříňce svůj kávový nebo čajový koutek. Kromě kávovaru či čajové konvičky tam můžete udělat i sbírku vašich oblíbených čajů nebo káv, naskládat na stojan vhodné hrnečky, použít prostírání se stylovým motivem nebo si na zeď přímo za skříňku pověsit tematický obrázek. Pak už stačí třeba i jen barová židlička a rázem budete mít svou oázu klidu, kde si můžete při chvilce času mezi vařením posedět nad voňavým nápojem.

Kusové koberce

Další, co by ve vaší kuchyni nemělo chybět, je kusový koberec. Nejspíš máte v kuchyni dlažbu, lino nebo jiný praktický povrch. Ale taková podlaha působí studeně a někdy studená i je. Proto se vyplatí koupit si malý kusový koberec. Výběr velikostí, tvarů i motivů je nepřeberný. A když vám bude teplo od nohou, budete se cítit hned lépe. Nemluvě o tom, že kuchyni to rázem dodá i jiný šmrnc.

Přečtěte si také Rustikální kuchyně? Proč ne! nebo Typy pohovek: který je ten nejlepší pro vaše bydlení?

Fotografie