5 tipů jak dekorovat obývací pokoj

Ať už je váš styl tradiční nebo moderní, uvolněný nebo formální, odvážný nebo tlumený, váš obývací pokoj by měl být místem, kde se budete cítit dobře a kde budete trávit kvalitní čas s vašimi nejbližšími. Je umění vyzdobit pokoj, který vypadá skvěle a hodí se k vaší osobnosti. Než se tedy pustíte do redesignu obýváku, vyzbrojte se několika návrhářskými tipy a triky.

 

1. Změřte svůj prostor

Než učiníte jakékoliv drastické rozhodnutí o výzdobě vašeho obytného prostoru, je dobré udělat si přesný přehled o jeho ploše. Znát správné míry totiž zajistí, že vyberete správnou velikost koberce, nábytku a typ oken. Mějte také na paměti, že provedení náležitých příprav vám ušetří čas i peníze - objednávání a vracení nábytku, protože se nevejdou do vašeho prostoru, může být vyčerpávající!

2. Zaměřte se na svou estetiku

Preferujete atmosféru moderního statku nebo raději něco romantičtějšího a ženštějšího? Určení směru, kterým se chcete u svého obývacího pokoje ubírat, může být náročné. Není ovšem třeba se vázat pouze k jednomu konkrétnímu stylu, je jen zapotřebí vytvořit si obecné schéma. Prohlédněte si tedy nějaké designové knihy, časopisy nebo hledejte inspiraci na Pinterestu. Mnoho designérů doporučuje najít si alespoň 10 fotografií, podle kterých se chcete řídit.

3. Nepodceňte nákup pohovky

Vzhledem k tomu, že nábytek může být poměrně drahý, není od věci rozložit své nákupy na části. Pakliže si nejste jisti, co si pořídit jako první, začněte s těmi největšími a nejvíc klíčovými kusy, jako je pohovka nebo koberec, od kterého se bude odvíjet celá místnost.

A jedna klíčová rada: vždy investujte do té nejlepší pohovky, kterou si v danou chvíli můžete dovolit. V obývacích pokojích trávíme většinou nejvíce času - obzvláště na pohovce - a proto by pro vás měla být co nejpohodlnější a nejkvalitnější. Nebudete toho litovat.

4. Nezapomeňte na zdi

Ani stěny by v žádném případě neměly zůstat prázdné - jsou skvělou příležitostí, jak přidat místnosti větší charakter.
Nejste si jisti, co na ně pověsit? Buď velké umělecké dílo, koláž menších zarámovaných fotek nebo zrcadlo odrážející sluneční světlo v místnosti - možností je mnoho a vše závisí na vašem zvoleném stylu.

5. Neopomínejte zeleň

Dokonalým zakončením každého obývacího pokoje jsou rostliny. Pokud máte omezený rozpočet nebo bydlíte v pronájmu, kde nemůžete do dekorací moc investovat, pořiďte si nějaké rostliny - těch není nikdy dost. Zeleň dodává život a svěžest každé místnosti, aniž byste v ní museli dělat nějaké drastické změny.

 

 

Fotografie